POLMAN S.A.

O firmie

Spółka POLMAN S.A. została założona w 1986 roku z inicjatywy Panów Piotra Krawczyka i Mariusza Nowaka. W początkowym okresie swojej działalności firma zajmowała się świadczeniem usług porządkowych oraz sprzedażą profesjonalnych środków i urządzeń do utrzymania czystości. Spółka była prekursorem powstania nowoczesnej i profesjonalnej branży usług porządkowych i czyszczących na rynku polskim. W roku 1991 zarząd nad spółką objęli Pan Mariusz Nowak jako Prezes Zarządu i Pan Piotr Krawczyk jako Wiceprezes Zarządu, którzy do dzisiaj pozostają również największymi akcjonariuszami spółki.

W roku 2002 nastąpiło przekształcenie formy prawnej firmy w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. W lutym 2007 roku POLMAN Sp. z o.o. została przekształcona w spółkę akcyjną. W styczniu 2008 roku spółka POLMAN S.A. zadebiutowała na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Alternatywnego Systemu Obrotu NewConnect. W ramach oferty spółka pozyskała 2,9 mln zł. Pieniądze te zostały przeznaczone na modernizację przedsiębiorstwa, a głównie na zakup sprzętu potrzebnego do dalszego rozwoju działalności w zakresie Czyszczenia Przemysłowego.
Część kapitału POLMAN S.A. przeznaczył na przejęcia spółek w celu rozszerzenia zakresu działalności firmy. Kapitał zakładowy spółki wynosi 3.300.025 PLN.

POLMAN S.A. kompleksowo zajmuje się przedsięwzięciami w zakresie usług czyszczenia i remontów instalacji dla przemysłu z wykorzystaniem zaawansowanych technologii. Nasza oferta obejmuje między innymi prace dotyczące utrzymania sprawności przemysłowych instalacji technologicznych, bieżących i okresowych konserwacji instalacji oraz pozostałych prac remontowo-naprawczych. Spółka realizuje zlecenia przedsiębiorstw z branży petrochemicznej, chemicznej, energetycznej i elektrociepłowniczej, spożywczej i papierniczej.

Doświadczenie
lat
Kapitał zakładowy spółki
PLN

Kontakt

Dotacje na innowacje. Inwestujemy w waszą przyszłość.
Od dnia 01 kwietnia 2010 roku POLMAN S.A realizuje projekt dofinansowany ze środków PO IG działanie 8.2.

„Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B”
Od dnia 21 listopada 2011r. POLMAN S.A. realizuje projekt dofinansowany ze środków PO IG działanie 6.1
,,Paszport do eksportu”